T.C. KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER MÜŞAVİRLİĞİ

BAKAN AVCI TÜRK DÜNYASI BİLİM SANAT VE KÜLTÜR MERKEZİ TANITIM TOPLANTISINA KATILDI

Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı: "Merkezde, gençlerimiz, öğrencilerimiz, sivil toplum kuruluşlarımız çok güzel etkinliklere imza atacak. Burası üniversitenin elinde daha da güzelleşecek, çok daha verimli, bilimsel, sanatsal, kültürel etkinliklere mekan teşkil edecek"

Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, Anadolu Üniversitesi (AÜ) Bilim, Sanat ve Kültür Merkezi'nin tanıtım toplantısına katıldı.

Bakan Avcı, burada yaptığı konuşmada, açılışı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan merkezin hayırlı olmasını diledi.

Merkezin halkla üniversitenin buluştuğu bir mekan olacağını belirten Bakan Nabi Avcı, "Anadolu Üniversitesi, halkla daha çok iç içe olabileceği yeni bir şehrin birçok aktörünün üniversitesiyle iş birliği içinde pek çok etkinliği gerçekleştirebileceği güzel bir mekan sahibi oldu. Eskişehir'in 2013 Türk Dünyası Kültür Başkentliği sürecinde Anadolu Üniversitesi çok büyük hizmetler ifa etti. Merkezde, gençlerimiz, öğrencilerimiz, sivil toplum kuruluşlarımız çok güzel etkinliklere imza atacak. Burası üniversitenin elinde daha da güzelleşecek, çok daha verimli, bilimsel, sanatsal, kültürel etkinliklere mekan teşkil edecek." ifadelerini kullandı.

Konuşmanın ardından Bakan Avcı, beraberindeki Vali Azmi Çelik, AÜ Rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan ve AK Parti İl Başkanı Dündar Ünlü ile merkezi gezdi.

Bakan Avcı, daha sonra Organize Sanayi Bölgesi'nde faaliyet gösteren iki fabrikayı ziyaret etti, işçilerle sohbet etti.
(10.04.2017)

  • km1.jpg
  • km2.jpg
  • km3.jpg
  • km4.jpg