T.C. KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER MÜŞAVİRLİĞİ

KARANLIK DÜNYALARA “SES” VEREN TİYATRO

Sanatsal faaliyetlerden engellilerin de yararlanabilmeleri ile sanat eğitimi ve üretimi içerisinde etkin bir şekilde yer alabilmelerini destekleyen Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü bir sosyal sorumluluk projesine daha imza attı.

Sahne düzenlemeleri, ücretsiz gösterimler ve özel dekor tasarımlarıyla engellilerin sanatsal faaliyetler içerisinde daha çok yer almalarını sağlayan Devlet Tiyatroları, ‘Küçük Hanımlar Küçük Beyler Uluslararası Çocuk Tiyatroları Festival’i ile de engellileri unutmadı.

Ankara Devlet Tiyatrosunun, Gören Eller Görme Engelliler İlköğretim Okulunda sahneye taşıdığı görme engelli çocuklara yönelik ‘Okuma Tiyatrosu’ projesi ile ‘Bizim Balı Kim Yedi’ adlı oyun festival kapsamında sahnelendi.

Ankara Devlet Tiyatrosu sanatçılarının canlı olarak seslendirdiği oyunda zaman zaman fiziksel efektler de dahil edilerek okuma zenginleştirildi.

Devlet Tiyatroları görme engelli çocuklara yönelik ‘Okuma Tiyatrosu’ projesi ile ‘Yürüyen Taşlar’ adlı oyunu geçen sene de Küçük Hanımlar Küçük Beyler Uluslararası Çocuk Tiyatroları Festival’i kapsamında sahnelemiş ve büyük beğeni toplamıştı.

(26.04.2017)