T.C. KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER MÜŞAVİRLİĞİ

ADANA DEVLET TİYATROSU ALMANYA YOLCUSU

Adana Devlet Tiyatrosu,  4’üncü Frankfurt Türk Tiyatro Festivali kapsamında Almanya’ya gidiyor.

Tiyatro Frankfurt tarafından gerçekleştirilecek festival 5-15 Mayıs tarihleri arasında perde açacak.

Avrupa’nın finans ve kültür merkezi kabul edilen Frankfurt ve çevresindeki büyük ve seçkin tiyatro salonlarında devlet tiyatroları gurbetçilerle buluşacak.

Türkiye Cumhuriyeti Frankfurt Başkonsolosluğunun himayesinde gerçekleştirilen festival, Türk tiyatrosunun önemli eserlerini ve değerli sanatçılarını binlerce Türk ve Alman vatandaşıyla buluşturarak, büyük bir tanıtım etkinliğine de imza atacak.

'Bu Da Geçer Yahu' Seyirciyle Buluşacak

Altı oyun ve birçok atölye çalışmasının yer alacağı festivalde Devlet Tiyatrosu sanatçıları Tiyatro Frankfurt'un davetlisi olacak.

Uğur Saatçi’nin yazdığı ve Barış Erdenk’in yönettiği Adana Devlet Tiyatrosu yapımı  “Bu Da Geçer Yahu” adlı oyun 13 Mayıs Cumartesi günü Theather Rüsselsheim Sahnesi’nde saat 20.00’de sanatseverler için perde açacak.

Prömiyeri, Adana Hacı Ömer Sabancı Sahnesinde, geçtiğimiz yıl yapılan ’Bu Da Geçer Yahu’, işgal acısı çeken İstanbul’un her koşulda mücadele eden insanlarını anlatıyor.

Oyunun dekoru Emre Satı’ya, kostümü Funda Karasaç’a, ışığı Özer Kuşkaya’ya, müziği Emin Serdar Kurutçu’ya ve dansları da Sibel Erdenk’e ait.

Oyunda Efe Ünsal, Doruk Nalbantoğlu, Mazlum Taşkıran, Fırat Demirağ ve Yeliz Tekman gibi isimler rol alıyor.

(04.05.2017)