T.C. KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER MÜŞAVİRLİĞİ

MUŞ'A YENİ KÜTÜPHANE BİNASI

Kültür ve Turizm Bakanlığı Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürü Hamdi Turşucu, Muş'ta yeni yapılan kütüphane binasını inceledi.

Yetkilerden bina hakkında bilgi alan Turşucu, kütüphane binasının bitme aşamasına geldiğini ve bu yıl açacaklarını söyledi.

Doğuda parmakla işaret edilecek önemli kütüphanelerden biri olacağını belirten Turşucu, şöyle konuştu:

"Kütüphanemiz 3 bin metrekarenin üzerine inşa edilmiştir. Kütüphanemizde özellikle çok amaçlı salonumuz, kafeteryamız, çocuk ve genç bölümünden oluşmaktadır. Muş'taki çocuklarımızın, yetişkinlerimizin ve emeklilerimizin gelip keyifle araştırmalarını yapacağı, gazetesini, kitabını okuyabileceği, internetini kullanabileceği bir mekandır. Kütüphanemiz kitap ödünç alınan ve verilen bir mekan değildir. Türkiye'de son dönemlerle gerçekleştirdiğimiz önemli yatırımlardan birisidir. Doğu illerinde örnek bir yatırımdır. Diğer illerimizde bu yatırımları artıracağız. Kütüphaneleri farklı noktalara getirmeye çalışıyoruz. Kütüphanelerin ne kadar önemli olduğu bilincindeyiz. Şehir merkezlerinde bir yaşam merkezi oluşturmaya çalışıyoruz. İnsanların hizmet alacağı, araştırmasını yapacağı, dersini çalışacağı mekanlar yapıyoruz. Özellikle parmakla işaret edilebilecek yerler oluşturuyoruz. Bakanlığımız bu konuda çok destek oldu."

(Kaynak: Anadolu Ajansı)

(13.05.2017)