T.C. KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER MÜŞAVİRLİĞİ

ADOB, OKUL ÖNCESİ ÇOCUKLARI BALE İLE BULUŞTURDU

Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı Arasında yapılan protokol çerçevesinde çocuklara ve gençlere yönelik etkinliklerini genişleterek sürdüren Devlet Opera ve Balesi (DOB), Akyurt’ta sahne sanatlarını sergilemeye devam ediyor.
 
Devlet Opera ve Balesi Genel Sanat Yönetmeni ve Genel Müdürü Selman Ada, Ankara Devlet Opera ve Balesi Sanat Yönetmeni ve Müdürü Metin Turan, Akyurt Belediye Başkanı Gültekin Ayantaş ve Akyurt İlçe Milli Eğitim Müdürü Burhan Aycan’ın katılımıyla imzalanan protokol metni ile Akyurt’ta örnek ve başarılı çalışmalar yapılıyor.

Okul öncesi eğitimin anlam ve önemini vurgulamak ve yaygınlaştırmak amacıyla yürütülen faaliyetler kapsamında, Ankara Devlet Opera ve Balesi, Akyurt’ta okul öncesi çocukları “Çocuk Balesi” ile buluşturdu.

Çeşitli çadırlarının kurulduğu etkinlikte “Çocuk Balesi” gösterisi büyük ilgi topladı.

Geleneksel hale gelen ve üçüncüsü gerçekleştirilen etkinliklerde; faaliyet standları, Akyurt Belediyesinin katkılarıyla çocuklar için eğlence ve animasyonlar gerçekleştirilerek, sürpriz hediyeler dağıtıldı. 17 Mayıs Çarşamba günü Sevimli Sebzeler Çocuk Tiyatrosu Akyurtlu öğrencilerle buluşturulacak. 
(16.05.2017)