T.C. KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER MÜŞAVİRLİĞİ

8. ULUSLARARASI İSTANBUL OPERA FESTİVALİ MACBETH TEMSİLİ İLE BEĞENİ TOPLADI

Devlet Opera ve Balesi tarafından 13-23 Haziran 2017 tarihleri arasında düzenlenen 8. Uluslararası İstanbul Opera Festivali, G. Verdi'nin ünlü “Macbeth” operasının temsilinin ardından “Faust” operası ile kapanışını gerçekleştirecek.   
 
Lanetli bir tutkunun esiri olan Macbeth’in iktidar hırsı ve kendisiyle hesaplaşmasını konu alan Recep Ayyılmaz’ın sahneye koyduğu, William Shakespeare’in aynı adlı eserinden hareketle Giuseppe VERDI’nin bestelediği ünlü eseri “Macbeth” Mersin DOB tarafından Zorlu Center Ana Tiyatro’da sahnelendi.

Mersin Opera Orkestrası eşliğinde Nathalie  Marin'in yönettiği gösteride solist sanatçılar Serhat Konukman, Seda Ortaç, Hasan Berk, Bülent Bezdüz, Erhan Kaya, Serin Saybaşılı, Andrei Yevtuşenko, Kazım Erdem Özdemir ve Serkan Karagöz sahneyi paylaştılar.

Seyircinin büyük beğenisini toplayan bu eserin ardından 8. Uluslararası İstanbul Opera Festivali’nin 23 Haziran akşamı gerçekleştirilecek kapanış temsili ise "Faust" operası ilge gerçekleştirilecek.

İstanbul Devlet Opera ve Balesi tarafından Zorlu PSM Ana Tiyatro’da sanatseverlerle buluşturulacak olan Charles Gounod’un eseri 'Faust" operası Recep Ayyılmaz'ın rejisi ile Roberto Gianola yönetimindeki İstanbul Opera Orkestrası tarafından sahnelenecek.

(22.06.2016)