T.C. KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER MÜŞAVİRLİĞİ

BAKAN KURTULMUŞ GENÇ PİYANİSTİ TELEFONLA ARADI

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş,  Viyana’da düzenlenen müzik yarışmasında birinci olan Damla Koşar’ı tebrik etti.

Bakan Kurtulmuş, International Music Competition 'Vienna' Grand Prize Virtuoso 2017’ye gönderdiği video ile katılan ve birinci olan İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı 12. sınıf öğrencisi Damla Koşar’ı telefonla aradı. 

18 yaşındaki Damla’nın genç yaşında elde ettiği başarının mutluluk verici olduğunu söyleyen Bakan Kurtulmuş, genç müzisyeni başarısından dolayı tebrik etti.

Kurtulmuş, “Bu çok büyük bir başarı. Bizi de gururlandırdın, eline yüreğine sağlık.” dedi ve yetenekli parmaklar için ellerinden gelen tüm desteği sağlamaya hazır olduklarını aktardı.

Ödülünü,  22 Eylül’de Viyana’da sergileyeceği canlı performansın ardından alacak olan Koşar da, Bakan Kurtulmuş’tan tebrik telefonu aldığında çok mutlu olduğunu belirti. Sevincini, “Kültür ve Turizm Bakanımız aradığında hissettiğim mutluluğumu tarif edememem. Çok mutlu oldum hatta heyecandan konuşamadım.” sözleriyle anlattı.
(19.08.2017)